МИСТЕЦЬКІ ШКОЛИ

Всеукраїнська науково-практична конференція м. Дніпро

19.01.2018 09:51

 

Шановні колеги!

 

Державний науково-методичний центр

змісту культурно - мистецької освіти,

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв та

МКЗК «Дніпровська дитяча музична школа № 6 імені В. І. Скуратовського»

запрошують викладачів теоретичних дисциплін музичних шкіл, музичних відділень мистецьких навчальних закладів,  керівників і методистів методичних установ сфери культури, представників інших навчальних закладів та установ до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції з проблем розвитку початкової мистецької освіти (музичне мистецтво):

 

"Роль особистості в контексті сучасного розвитку музики: на прикладі

творчості композитора Володимира Скуратовського"

30-31 березня 2018 року

м. Дніпро

Більш детальна інформація щодо програми конференції  знаходиться у посиланнях:

 

Інформаційний лист щодо конференції м. Дніпро

Програма Всеукраїнської конференції м. Дніпро

Заявка учасника м. Дніпро

 

Обновлено ( 19.01.2018 09:56 )

Всеукраїнській науково-практичній конференції до 100-річчя від дня народження Миколи Тимофійовича Лисенка

17.01.2018 10:03

Шановні колеги!

 

Державний науково-методичний центр змісту

культурно-мистецької освіти та

Обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів м. Харків  

запрошують викладачів класу домри, балалайки  та гітари музичних шкіл, музичних відділень мистецьких шкіл, керівників та методистів методичних установ сфери культури, представників інших навчальних закладів та установ

до участі у

Всеукраїнській науково-практичній конференції до 100-річчя

від дня народження

Миколи Тимофійовича Лисенка:

 

«Творча та педагогічна діяльність М. Т. Лисенка:

надбання сучасного виконавського мистецтва України»

24-25 березня 2018 року

м. Харків 

Більш детальна інформація щодо програми конференції  знаходиться у посиланнях:

 

Інформаційний лист щодо конференції М..Т. Лисенка

План конференції М.Т. Лисенка

Форма заявки конференція М. Т. Лисенка

 

 

Обновлено ( 17.01.2018 10:29 )

Всеукраїнська науково-практична конференція

10.11.2017 09:36

Державний методичний центр навчальних закладів культури і мистецтв України запрошує викладачів художніх шкіл, художніх відділень мистецьких шкіл (шкіл естетичного виховання), керівників і методистів методичних установ сфери культури, представників інших навчальних закладів та установ до участі у

Всеукраїнській науково-практичній конференції  

на тему:

«ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПОЧАТКОВОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ: РОЛЬ СТАНКОВОЇ,  ДЕКОРАТИВНОЇ КОМПОЗИЦІЇ ТА ДИЗАЙНУ У ФОРМУВАННІ ПОЛІХУДОЖНЬОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ»

 

03 – 05 травня 2018 року

м. Херсон

Більш детальна інформація щодо програми конференції знаходиться у посиланнях:

 

Інформаційний лист щодо конференції

Заявка учасника конференції

 

Обновлено ( 10.11.2017 09:36 )

Всеукраїнський науково-методичний семінар з проблем розвитку початкової мистецької освіти у м. Кривий Ріг

13.07.2017 12:07

19-22 червня 2017 року в м. Кривий Ріг  відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар з проблем розвитку початкової мистецької освіти (образотворче та декоративно-прикладне мистецтво) на тему: «Традиції українського народного мистецтва як складова процесу викладання образотворчого та декоративного-ужиткового мистецтва у художній школі, на художньому відділенні школи естетичного виховання».

Семінар було організовано та проведено завдяки спільним зусиллям Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України, Інституту публічного управління та кадрової політики Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Управлінню культури виконкому Криворізької міської ради, Криворізького осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, КПМНЗ «Криворізька міська музична школа № 3» КМР, КПМНЗ «Криворізька міська художня школа № 1 імені О. Васякіна» КМР.

Учасниками семінару стали 125 викладачів шкіл естетичного виховання зі всієї України, які  на протязі чотирьох днів мали можливість набути нових знань, відвідавши пленарні засідання семінару, де порушувались теми збереження традицій українського народного мистецтва, формування творчих здібностей особистості засобами декоративно-ужиткового мистецтва, аналізу культурної спадщини петриківського розпису, кролевецького ткацтва, писанкарства, української витинанки, вишивки. Загалом було заслухано більше ніж 30 доповідей.

Окрасою семінару стали виступи відомих майстрів України:

Пірус Тетяни Петрівни, завідувача навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського, члена НСЖУ, НСМНМУ, НСКУ;

Корчинського Василя Леонтійовича художника, члена НСХУ;

Тараса Крамаренко художника, викладача, члена НСХУ;

Юлії Дунаєвої художниці. 

Також учасники семінару змогли відкрити для себе світ видатного художника Г. І. Синиці, збагатити свій інтелект та зорову пам'ять, відвідав 5 різноманітних виставок, 4 майстер-класи, висловити свої думки, спілкуючись за круглими столами.

  

 

 

 

 

 

 

За наслідками семінару були надруковані  Матеріали Всеукраїнського науково-методичного  семінару. До збірки увійшли статті та доповіді учасників, що висвітлюють досвід, проблеми, сучасні підходи стосовно вдосконалення художньої освіти.

У рамках семінару відбувся ІІ Всеукраїнський конкурс витинанки, який став красномовним підтвердженням тези, що народне мистецтво – одне із джерел пізнання системи філософії мислення та  історичної цільності народу, його національної і культурної ідентичності.

Обновлено ( 03.03.2018 10:17 )

Всеукраїнський з підвищення кваліфікації методистів обласних навчально-методичних, методичних установ

13.07.2017 10:13

22-23 травня 2017 року в м. Харків відбувся Всеукраїнський семінар з підвищення кваліфікації методистів обласних навчально-методичних, методичних установ, який було організовано завдяки спільними зусиллями Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України, Інституту публічного управління та кадрової політики Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів Управління культури і туризму Харківської ОДА(ОНМЦПК).

На семінарі були присутні методисти з Луганського обласного центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва, Черкаського обласного методичного кабінету навчальних закладів культури і мистецтв, Полтавського обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтв та культури, Львівського методичного кабінету навчальних закладів культури і мистецтв, Сумського обласного навчально-методичного кабінету, Одеського навчально-методичного центру закладів культури і мистецтв, Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтв та  Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів Управління культури і туризму Харківської ОДА.

 У ході семінару було розглянуто низку важливих аспектів методичної роботи, що викликають певні труднощі на практиці та нерідко носять дискусійний характер. Зокрема організаторами були поставленні такі завдання семінару:

підвищення фахової компетентності методистів обласних навчально- методичних центрів України та обласних курсів підвищення кваліфікації;

активізувати методистів центрів/кабінетів до активної творчої, наукової діяльності, до вдосконалення власних методичних підходів;

забезпечити  організаційні та нормативно-правові основи методичної діяльності в галузі початкової мистецької освіти. 

Був детально обговорений зміст та форми методичної роботи, яку мають вести методисти методичних центрів/кабінетів, нормативна база забезпечення діяльності методичних закладів культури та мистецької освіти. Також учасники семінару мали можливість на практиці «підтягнути» знання ділової української мови та удосконалити навички комп’ютерної грамотності.

Корисним було відвідування баз-практик ОНМЦПК м. Харкова - Дитячої музичної школи імені В. І. Сокальського, Харківської хореографічної школи, Харківської художньої школи імені І. Ю. Рєпіна, музичної бібліотекі імені К. С. Станіславського, де методисти ознайомилися з досвідом,новинками та  напрацюваннями  цих закладів.

  

Але найважливіше  те, що ця зустріч – унікальна можливість не тільки зібратись разом, а й обговорити назрілі питання розвитку мистецької освіти і, головне, обмінятися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями.

Обновлено ( 03.03.2018 10:11 )